Přispějte pomocí dms

Zasláním sms ve tvaru DMS HELPPES na číslo 87 777 přispějete naší organizaci na výcvik psů pro postižené klienty. Cena DMS je 30 Kč, Helppes dostane 28,50 Kč.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak nám můžete pomoct?

Pomůžete nám pomáhat? Chcete se stát mamkou, taťkou, kamarádem asistenčního psa?

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak získat psího pomocníka?

Rozhodli jste se pro pořízení asistenčního, vodícího, signálního či terapeutického psa? Jak na to? První krok musíte udělat Vy, abychom se o Vašem přání dozvěděli.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Ukázky výcviku a dovedností psích pomocníků, besedy, přednášky a semináře

Přesto, že hlavní prioritou Helppes je výcvik psů pro osoby se zdravotním postižením, klade od počátku Helppes velký důraz na osvětovou a přednáškovou činnost.

Tuto činnost lze rozdělit do několika oblastí:

-    ukázky výcviku a dovedností psích pomocníků – asistenční, vodící, signální psi a canisterapie
-    jak tito psi pomáhají a jak se k nim chovat, využití psů v canisterapii
-    přednášky a besedy ve prospěch integrace osob s postižením – jak k nim přistupovat a jak se k nim chovat, jak nabídnout a praktikovat pomoc
-    soužití se psy – jak se chovat a přistupovat ke psům obecně, prevence pokousání a úrazů, způsobených psy
-    semináře s tématickým zaměřením 

-    ukázky sportovní kynologie

Naši psí studenti se svými trenéry jsou schopni předvádět ukázky výcviku a dovedností v nejrůznějším prostředí – interiérech i exteriérech: veletržní a výstavní prostory, stacionáře, nemocnice, domovy dětí a mládeže, seniorské domovy, speciální zařízení pro děti a osoby s nejrůznějšími typy postižení, jeviště, venkovní stage, divadelní prostory, školní třídy, tělocvičny, učebny, hřiště, firemní prostory, přednáškové sály apod.

Ukázky dovedností psích studentů je možné si dohodnout a objednat u příležitosti nejrůznějších akcí: výstavy, veletrhy, tématické akce, trhy, školní, mimoškolní a zájmové aktivity pro děti a mládež, akce pro seniory, aktivity pro osoby s postižením, firemní večírky a akce, dětské dny, akce pro nejširší odbornou i laickou veřejnost, besedy pro odborné pracovníky či studenty, zavádění canisterapie do praxe, dětské tábory, rekondiční a ozdravné pobyty apod.

Do ukázkových akcí a besed se často zapojují také naši klienti – majitelé psích pomocníků. Účastníci tak mají možnost vidět a slyšet přímo od lidí s postižením – majitelů psích pomocníků, jakým přínosem pro ně takový speciálně vycvičený pes je, jak jim pomáhá v každodenních, pro zdravé lidi zcela běžných úkonech a pochopit tak lépe smysl práce asistenčních, vodících či signálních psů.

Ukázky dovedností a besedy jsou vždy uzpůsobeny dle okruhu posluchačů.

Přednášky a besedy pro děti a mládež – více informací o této naší aktivitě naleznete zde.

Při různých vhodných příležitostech, pro předškolní děti a děti na nejnižších stupních ZŠ, je možné také přiblížení práce psích pomocníků pro děti velmi dobře pochopitelnou a srozumitelnou formou hraných pohádek a příběhů pohádkových postaviček, kde psi jsou v hlavních rolích. Jednu z takovýchto pohádek – pohádku O Sněhurce, můžete shlédnout zde.

Ukázky dovedností psích pomocníků, besedy a přednáškovou činnost lze objednat a dohodnout u asistentky ředitelky, paní Natálie Novákové, tel.: 739 074 968, e-mail: natalie@helppes.cz nebo na e-mailu: info@helppes.cz

Ukázky dovedností psích pomocníků, přednášky a besedy, prosíme, objednávejte s dostatečným časovým předstihem – děkujeme za pochopení.