Přispějte pomocí dms

Zasláním sms ve tvaru DMS HELPPES na číslo 87 777 přispějete naší organizaci na výcvik psů pro postižené klienty. Cena DMS je 30 Kč, Helppes dostane 28,50 Kč.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak nám můžete pomoct?

Pomůžete nám pomáhat? Chcete se stát mamkou, taťkou, kamarádem asistenčního psa?

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak získat psího pomocníka?

Rozhodli jste se pro pořízení asistenčního, vodícího, signálního či terapeutického psa? Jak na to? První krok musíte udělat Vy, abychom se o Vašem přání dozvěděli.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Naši pomocní trenéři

Z kočiček už máme jenom Aranku, Eržika zemřela na selhání ledvin. Aranka je stále spokojená a veselá pomocná trenérka :lol: a úžasně pomáhá s přípravou hafíků :-)

IMG_1753 (Small)

Pipi von Helppes – poslušnost :-)

Máme nově zrekonstruovaný výběh a do něj hned přibyly 2 pomocné trenérky – slepičky – Pipina a Kokina 

DSC_2006 (Small)   DSC_2017 (Small)   DSC_2005 (Small)   DSC_2014 (Small)

Mini kobylka Katrijn v.d. Meier

Králičky – For-Pes/ka 1, Rozárka a Bobina

Rozárka – zemřela 7. 1. 2015

For-pes/ka 1

ftp://ftp.helppes.cz@ftp.helppes.cz/web/www

Slepičky – Pipi 1, Pipi 2, Pipi 3 a Pipi 4 :)

Pipi 1 – aneb drsňačka v akci :)

 

Pipi 1., 2. a 3. byly zabity – zřejmě kunou, Pipi 4., když zůstala sama a výběh nebyl bezpečný, jsme darovali chovateli slepic na kraji Rudné

HELPCAT na druhou

Naše helppsí rodina se rozrostla o další čtyřnohé členy – spíš členky. 7.8. ráno zazvonil u naší branky pán a v igelitce přinesl dvě koťata s tím, že mámu jim zabilo auto a u nich na stavbě by asi takhle malá koťata nepřežila. A jestli je nechceme nebo jestli bychom mu poradili, jak je dát do útulku. Když jsme koukli do igelitky, tak jsme řekli – žádný útulek – zůstanou tady ! A tak jsme získali “helpcaty” – dvě krásné mňoukající zrzky. Pán, který je vlastně zachránil a přinesl je k nám, byl romské národnosti a tak na počest svého zachránce dostaly jména – Eržika a Aranka. Už taky byly holky navštívit pana veterináře, moc se líbily, jsou to krásné, zdravé, asi dvouměsíční kočičky, dostaly kapičky na odčervení, sestřička jim vyčistila ouška a za pár dní půjdou na očkování, aby z nich vyrostly pěkné, zdravé kočky, aby měly dost síly nám, spolu s našimi stálými pomocnicemi – králičími holkami Sisi II. a Evženkou a slepičkami, pomáhat při správném vztahu psích školáků ke všem ostatním zvířatům. Holky jsou trošku divošky, tak si zatím zvykají, že je hladí i krmí lidské ruce, že na lidském klíně je moc velké pohodlíčko, psí oči je zkoumavě prohlížejí – a to se holky umí pořádně ozvat, že se jim to nelíbí, ale už zjišťují, že naši psí svěřenci je jenom zvědavě okoukávají a že nepřemýšlí o tom, že by se mohly pro ně stát malým zákuskem – to spíš se ti naši psí moulové bojí jich, hlavně zrzavo-bílé bojovnice Eržiky, která ještě asi úplně nepochopila, že se narodila jako kočka a ne jako tygr. Aspoň už nemusíme za kočkami nikam s našimi školáky jezdit, ale nadále se budou jezdit seznamovat s koníky, krávami, kozami a dalším domácím i lesním zvířectvem – přece jenom ovečky a ostatní “drobotina” by se nám sem nevešla. Ale kdo ví, třeba jednou u nás zazvoní návštěva, že našla třeba srnku – no a když na nás koukne malý koloušek tím svým hlubokým a dojemným pohledem……..????

Jak nám holky rostou a jaké si našly kamarády…

Fenka Iga bude mít ve svém novém domově také kočičky, tak si musí už v průběhu výcviku zvyknout s nimi žít a komunikovat. Aranka a Eržika se staly jejími dobrými kamarádkami, které ale pro nějakou tu facku moc daleko nejdou.

 

Kočky + štěně jack russela

 

Naše koťata již započala “výcvik” asistenčních prvků :) :) :)

 

Aranka možná časem zastane i práci sekretářky.

 

Nový kamarád Albus

Tak máme zase nového kamaráda a opět se testovalo. Sice vypadá jako ovce, ale přede mnou se nezamaskuje – já jsem přišla na to hned, že je to moc milej pes a úplně jsem se do něj zamilovala. Sice se mně ještě trošku bojí, no ale to je normální, že chlapi maj vždycky ze začátku strach z pěknejch koček. Ségra Aranka o něj vůbec nestojí, protože si pořád myslí, že je to beránek. Tak mi ho aspoň nepřebere. Hurá, hurá, ať žijou testíky s pejskama, třeba mi zase přivedou nějakýho krásnýho, bílýho prince. Eržika

    

Naše kamarádka Cherry už trošku povyrostla a je z ní dobrá parťačka na lumpárny – roste z ní  takovej kočkopes

Naše kočičí holky přišel navštívit další kamarád – vodící pes Jamie

 Mezi krasavice v modním límečku zavítal sympaták Bugi

 

Borderáček Bugi se nám nakonec zamiloval do kastrátky Eržiky