Přispějte pomocí dms

Zasláním sms ve tvaru DMS HELPPES na číslo 87 777 přispějete naší organizaci na výcvik psů pro postižené klienty. Cena DMS je 30 Kč, Helppes dostane 28,50 Kč.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak nám můžete pomoct?

Pomůžete nám pomáhat? Chcete se stát mamkou, taťkou, kamarádem asistenčního psa?

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak získat psího pomocníka?

Rozhodli jste se pro pořízení asistenčního, vodícího, signálního či terapeutického psa? Jak na to? První krok musíte udělat Vy, abychom se o Vašem přání dozvěděli.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Signální psi pro osoby s diabetes

Existuje mnoho nástrojů pro využití při usnadnění života s diabetem. Speciálně vycvičený pes je jedním z dalších nástrojů pro zkvalitnění života osob s tímto onemocněním.

S použitím speciálně vycvičeného psa může člověk s diabetem získat větší nezávislost a pocit bezpečí.

Helppes, spolu se specialistou pro výcvik policejních psů – specialistů na pachové práce, Bc. Stanislavem Beníškem, vyvinul v ČR zcela unikátní metodu pro výcvik signálních psů pro osoby s diabetem a je jedinou organizací v ČR, která touto spolehlivou a jedinečnou metodou připravuje signální psy pro osoby s tímto onemocněním.

Když člověku s diabetem klesá nebo stoupá hladina cukru v krvi, tělo uvolňuje chemické látky, které mají svůj typický pach. Pes se správným výcvikem je schopen reagovat na tyto chemické změny daleko dříve, než se projeví nežádoucí zdravotní účinky – na tyto změny upozorní postiženého, v případě malých dětí pečující osobu. Postižený nebo pečující osoba je pak schopna zkontrolovat hladinu cukru v krvi a přijmout vhodná opatření.

Kromě této signální práce jsou tito psi vycvičeni, v případě potřeby, podat inzulinové pero, láhev s pitím apod., či přivolat pomoc.