Přispějte pomocí dms

Zasláním sms ve tvaru DMS HELPPES na číslo 87 777 přispějete naší organizaci na výcvik psů pro postižené klienty. Cena DMS je 30 Kč, Helppes dostane 28,50 Kč.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak nám můžete pomoct?

Pomůžete nám pomáhat? Chcete se stát mamkou, taťkou, kamarádem asistenčního psa?

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak získat psího pomocníka?

Rozhodli jste se pro pořízení asistenčního, vodícího, signálního či terapeutického psa? Jak na to? První krok musíte udělat Vy, abychom se o Vašem přání dozvěděli.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Vyřazení psi

Velmi často se setkáváme s dotazem, co se stane se psy, kteří jsou z výcviku vyřazeni. Samozřejmě to, že se pes nehodí pro výcvik a následné předání člověku s postižením, ať už z důvodu nevyhovujícího zdravotního stavu nebo nevhodných povahových vlastností neznamená, že takovýto pes nemá právo si prožít plnohodnotný život a naší povinností je, mu kvalitní budoucí život zajistit. Psi, kteří prochází výchovou, jsou přednostně nabídnuti vychovatelům a jejich rodinám. Dříve jsme vyřazené psy darovali nebo za symbolickou cenu prodali novým majitelům. Protože tento model se příliš neosvědčil a občas bylo velmi obtížné s novou rodinou udržovat kontakt a vědět o dalším osudu vyřazeného psa, přistoupili jsme na koncept tzv. opatrovnictví. To znamená, že pes i nadále zůstává naším majetkem a držitelem psa se stává opatrovník, který je povinen nám o psu podávat pravidelné zprávy. A tak nyní víme o tom, jak tito vyřazení psi prospívají, jak se mají, zda-li jsou v pořádku, jak zlobí i jakou radost přináší svým novým opatrovnickým rodinám apod.

Níže Vám představujeme psy, kteří byli vyřazeni z výcviku. Ne u všech se podařilo sehnat kvalitní fotografie z jejich nynějších rodin či jejich působiště.

2019

Kříženec Bilbo

Bilbo byl vyřazen z důvodu příliš silné empatie – psychicky neunesl postižení dětského klienta. Našla se pro něj rodina, která mu poskytla úžasný domov, kde našel lásku, klid a pohodu :-)

Bilbo-odjezd do opatrovnické rodiny (Small)  image1  image3

Kříženka Rita

Rita byla vyřazena z důvodu neschopnosti pracovat v náročnějších podmínkách běžného provozu. Rita ale našla skvělou opatrovnickou rodinu :-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  08-m (Small)  51 perner-m (Small)  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kříženka Dáša

Dáša musela být z výcviku vyřazena po šoku z dělobuchů, odpalovaných vedle výběhu výcvikového areálu na Silvestra v brzkých odpoledních hodinách :cry: . Dáša našla spokojený domov u celoživotního milovníka psů, pana Jana. Děkujeme a přejeme mnoho šťastných společných chvil.

Dasa_novy domov (Small) IMG_20190115_121926  13D5447F-737C-44E5-A2DF-ECB60679DA1A

Labradorský retriever De Lotta Arlet Star

Lottynka byla dána do opatrovnické rodiny paní Kateřiny z důvodu slabé adaptability.

50404285_339065193607048_8023398439670775808_n   50493352_542573402819995_5399265828036149248_n

2018

Ve zkušební době, z důvodu nevyhovujících zdravotních či povahových předpokladů, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Labradorský retriever Max

Labradorský retriever Eny

Vzhledem k vysokému věku již Eny nemohla vykonávat svou službu vodícího psa a potřebuje zvýšenou péči, kterou jí majitel nebyl schopen zajistit, a proto nás požádal o vyhledání vhodné opatrovnické rodiny. Eny našla skvělý domov v rodině paní Terezy, která poskytla krásný domov již druhému vyřazenému pejskovi ze služby. Děkujeme

foto u opatrovníků (Small)

Kříženec Jantar

Jantar byl vyřazen z důvodu neschopnosti v soužití s klientkou. Jantar je v opatrovnické rodině milovaným a výborným společníkem. Děkujeme

20180912_173135 (Small)

2017

Ve zkušební době, z důvodu nevyhovujících zdravotních či povahových předpokladů, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Labradorský retriever:

Aiba z Pěčinské vyhlídky, Bella

Kříženec:

Aramis, Artuš, Bella, Lisa

2016

Královský pudl – Anthony (Ozzy)

Ozzy byl vyřazen ze služby (vodící pes) vzhledem ke svému věku. Jeho páníček vzhledem ke svému handicapu potřeboval nového vodícího psa. A proto jsme Ozzánkovi našli novou opatrovnickou rodinku. Ozzy odcestoval do Irska, kde si užívá zaslouženého důchodu :) Opatrovníkům moc děkujeme, že se ho ujali :)

25.9 (3)25.9 (1)29.9 (1)29.9 (3)

Ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Labradorský retriever:

Júlia, Alf, Max, Tobi, Nela

Border Kolie:

Jackie

Kříženec:

Marly, Edy, Lucky, Adam, Fatima

Zlatý retriever:

Dasty, Jessie, Bertík

 

 

2015

Ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Labradorský retriever:

Boris, Čiko, Nella, Dixy, Eny, Megy, Nela, Beny, Labin

Flat Coated Rettiever:

Hypnós (Hipík)

Zlatý Retriever:

Eny, Aron, Bettynka

Německý ovčák:

Fado

Kříženec:

Laura

 

2014

Labradorský retriever – Asta

Asta byla vyřazena proto, že u ní velmi zapracovaly hormony. Po prvním hárání zcela změnila povahu. Z poměrně suverénní fenky se stala nejistá. Vše nové a neznámé pro ni bylo velmi stresující a ke všemu takovému přistupovala váhavě, než se s tím dobře seznámila. Takto náročný výcvik by byl pro Astičku náročnější než pro vyrovnaného psa a tak jsme se rozhodli najít jí skvělé opatrovníky. V novém domově se má skvěle a s novým páníčkem je hned od začátku nerozlučná dvojka.

obrázek 3 obrázek 4

Švýcarský bílý ovčák – Ely křížek

13 Schody, veď mně dolů P1290864

Ely musela být vyřazena ze služby, protože její páníček, kvůli velmi závažnému zhoršení zdravotního stavu, byl nastálo umístěn do centra sociálních služeb, kde ji mít nemůže, protože jeho zdravotní stav mu nedovoluje se o Elišku postarat. Vzhledem k vyššímu věku nebylo možné Elišku již předat dalšímu žadateli.

Elišky se ujala opatrovnická rodina paní Vlaďky Tomášové a Ely hned získala psího parťáka Maxe, který se jí stal dobrým společníkem :)

eliška2 eliška1

A tady už je Eliška s hrdou novou paničkou ;)

eliška3

Moc děkujeme za poskytnutí domova pro Elišku :)

Nádherné video k výročí roku soužití v novém domově

Dne 28.3.2015 musela být Ely uspána z důvodu neoperabilního nádoru na slezině :cry: Děkujeme paní Vlaďce Tomášové a její rodině za skvělou péči, krásný domov a šťastný život, který Ely poskytli a za to, že s ní byli až do poslední chvíle.
Buď šťastná i za Duhovým mostem, Eliško

 

Ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Zlatý Retriever:

Alex, Arči, Snooky, Nelly, Bady, Arny

Labradorský retriever:

Endy, Meggie 1, Boris, Jessy, Arči, Meggie 2

Border Kolie:

Pert, Akim, Max

Australský ovčák:

Ben

Knírač velký:

Nefertity

Německý ovčák:

Yerom

Flat Coated Rettiever:

Oskar

 

2013

Labradorský retriever – Kuba

DSC_1004 - kopie

Kuba byl vyřazen pro svůj přílišný temperament. O Kubíka se nyní stará opatrovnická rodina ze Severní Moravy. Děkujeme rodině Vjačkových, že se Kubíka ujali.

 

Ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Zlatý Retriever:

Axa

Chodský pes:

Deryk

Flat Coated Rettiever:

Diamond (LEX)

 

2012

Holandský ovčák - Bora

Bora se po vyřazení z výcviku vrátila do rodiny své vychovatelky Lenky.

undefined

Labradorský retriever - Ejmy

U Ejmy, bohužel, velmi zapracovaly hormony, což, sice výjimečně, ale stává se to. Po prvním hárání zcela změnila povahu, její suverenita se úplně vytratila a zejména její prvotní kontakt s lidmi byl velmi váhavý a také začala z nejistoty nadměrně hlídat – štěkat za plotem i v bytě, kdykoli šel někdo okolo a psa s nadměrnou štěkavostí není možné předat člověku s postižením. Ejmy jsme našli výbornou rodinu, kde se ale hned během prvních tří dnů rozjela u paní těžká alergie, takže jsme hledali pro Ejmy další opatrovníky. Nakonec jsme našli pro Ejmy naprosto ideální rodinu, která má rodinný domek, kde hlídání Ejmy se stalo její předností. V opatrovnické rodině má i dvě děti, takže Ejmy, jako velká milovnice dětí, která byla původně určena pro dětského klienta, je naprosto spokojená.

 

Ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Labradorský retriever – žlutý

Linda, Bora, John

Zlatý retriever

Zara, Aron, Axa, Bára, Jack

Border collie:

Large – Minded

Pudl velký:

Ir Queen, Arnold

Chodský pes:

Ashley

 

2011

Zlatý retriever - Stacy křížek

Důvod vyřazení – vyšší věk feny

Stacy byla převzata z rodiny malé klientky Anetky z důvodu změny rodinných poměrů. Po odejití otce Anetky od rodiny, maminka nebyla schopna sama pečovat zároveň o dceru s postižením a Stacy. Vzhledem k tomu, že Stacy již překročila hranici věku 5 let, nebyla znovu předána dalšímu klientovi, ale byla jí nalezena vhodná opatrovnická rodina – přátelé rodiny malé Anetky, takže i nyní má malá Anetka se Stacy možnost občasného kontaktu.

křížek Stacy uhynula 7.1.2013 v důsledku zásahu elektrickým proudem.

 

Chodský pes – Elien (Don)

Důvod vyřazení – nevyhovující povaha

Doník je překrásný pes, naprosto zdravý, s dobrou povahou a pevnými nervy. Problémem, pro který musel být vyřazen, byla jeho nekontaktnost vůči lidem, samostatnost a neochota ke spolupráci.

Spolu s jeho chovatelem jsme mu našli nový domov, kde už jednu chodskou holčičku měli a kde Don je milovaným společníkem a rodinným psem. Jak je o něho v nové rodině postaráno, můžete posoudit i na těchto fotkách – zde a zde

 

Labradorský retriever – Fin

Důvod vyřazení – nevyhovující povaha.

U Fina byla při úvodních zdravotních testech zjištěna osteochondróza v koleni. Protože půlroční Fin byl jinak zcela zdravý pes a my věděli, že původní majitel by s ním operaci, která mu může zajistit život úplně bez problémů, nepodstoupil, rozhodli jsme se Fina si ponechat a operaci mu dopřát. Operace dopadla výborně, ale Fin se po ní, pravděpodobně následkem dlouhodobé rekonvalescence, hodně změnil povahově – začal být v prvotním kontaktu vůči lidem nedůvěřivý. Sice mu stačila 1 – 2 minutky na to, aby se s cizími lidmi začal kamarádit, ale pro plnohodnotné uplatnění psího pomocníka i to by bylo pro budoucího majitele velkým problémem. V jeho jednom roce věku jsme byli nuceni ho vyřadit.

Fina jsme umístili do opatrovnictví k rodičům naší paní jednatelky MgA. Petře Lekešové Krajčinovič.

Fin byl oblíbencem i v našem centru

V nové rodince je Finďa moc spokojený

 

Ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, byli do svých původních rodin vráceni tito psi:

Labradorský retriever – žlutý

Sheila, Lucina, Bela, Nelly, Fatty

Labradorský retriever – hnědý

Buffy, Kim

Zlatý retriever

Gitta, Cherry, Sára 1, Sára 2, Dag,

 

2010

Labrador retriever – Holly křížek

Důvod vyřazení- fenka vyřazena ze služby vodícího psa z důvodu závažného onkologického onemocnění

Nový domov – Most

křížek Holly uhynula 15.12.2012 na selhání srdce

 

Golden retriever – Hugo křížek

Důvod vyřazení – pes vrácen klientem, změna životní situace. Není vhodný na přecvičení z důvodu ztráty adaptability a věku.

Nový domov – Praha

Z této první opatrovnické rodiny byl Hugo odebrán po necelých 3 měsících pro zjištění hrubých nedostatků v péči o psa a hrubé zacházení se psem. Hugo po odebrání vážil za necelé 3 měsíce o 6 kilo méně a byl vrácen nevyčesaný a se zánětem kůže. Po vyléčení a vrácení dobré fyzické i psychické kondice byla Hugovi nalezena nová opatrovnická rodina.

Hugo zůstal v Praze, je v nové rodině velmi spokojený a našel v ní konečně nový a stálý domov.

Hugýsek odešel za Duhový most v roce 2016

 

Labrador retriever – Sindy

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Kladno

Sindy se stala rodinným mazlíčkem.

 

Labrador retriever – Káča

Důvod vyřazení – nevyhovující povaha

Nový domov – Golčův Jeníkov

Z Kačenky je velká kamarádka a strážkyně malého Jáchyma.

Opatrovnice, paní Ivana nám, mj., také napsala: ….jsem za Kačku velice ráda, protože i přes svou střelenou povahu je doma naprosto pohodová a klidná a plní svou canisterapeutickou funkci úžasně – byť i jen ráno z děcáku nevyleze dřív než kluk a pravidelně ho budí olizováním a ňucháním, večer se vzájemně zas uspávají v jejím pelechu, takže není moc velký rozdíl mezi počtem chlupů v jejím pelechu a Jáchymově posteli, což fakt neřeším :) )

 

Labrador retriever – Bady

Důvod vyřazení – nevyhovující povaha a zdravotní stav

Nový domov – Benešov

 

V průběhu roku byli vráceni ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, do svých původních rodin tito psi:

Labradorský retriever – žlutý

Agi, Antonie, Bára 1, Bára 2, Sandy, Ozzy

Labradorský retriever – hnědý

Bora, Cindy

Labradorský retriever – černý

Cita

Zlatý retriever

Amy, Suzi

Border collie

Šarlotka

 

2009

Golden retriever – Bonita

Důvod vyřazení – nespolehlivost v práci

Nový domov – Mníšek pod Brdy

 

Golden retriever – Dášenka

Důvod vyřazení – temperament

Nový domov – Bořanovice

Dášenka žije v rodině paní, která se nám “stará” o sekání a údržbu trávníku. Z Dášenky se postupem času stala celkem rozumná psí princezna a dokonce složila se svými opatrovníky i canisterapeutickou zkoušku a tak zhodnotila svou veselou povahu, se kterou chodí rozdávat radost.

 

Labrador retriever – Nero

Důvod vyřazení – růstová vada

Nový domov – Trutnov

 

Golden retriever – Bára křížek

Důvod vyřazení – úmrtí klienta, vzhledem k věku fenky, nevhodná pro nového klienta. Více info o Báře a jejím osudu i nové, opatrovnické rodině, najdete v sekci “Psi našich klientů” – pes č. 60

Nový domov – Praha 2

křížek Baruška uhynula 15.1.2015 v krásných 15ti letech. Moc děkujeme opatrovatelům, že se nám o ni tak krásně starali.

 

Golden retriever – Gina

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Kostomlaty nad Labem

 

Golden retriever – Ginger

Důvod vyřazení – získaná nevhodná reakce na nárazové zvuky

Nový domov – ČR

 

V průběhu roku byli vráceni ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, do svých původních rodin tito psi:

Labradorský retriever:

Ben, Denny, Laky, Nesy, Nely

Zlatý retriever:

Sára

Border collie:

Chalva

 

 

2008

Golden retriever – Kessie

Důvod vyřazení – nespolehlivost v práci

Nový domov – Praha 6 (docházela a stále, ale už jen “rekreačně”, dochází do našich kurzů společenské výchovy psů a je z ní milá a poslušná psí dáma, která našla milující domov, kde žijí i další psí kamarádi)

 

Golden retriever – Gita – Aimy

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Praha 9

 

Border collie – Blackie – Fata Morgana

Důvod vyřazení – vrácena klientem, změna rodinných poměrů, vzhledem k věku nevhodná pro nového klienta

Nový domov – Nečtiny

Blackie je v novém domově nejen rodinným mazlem, ale pase i stádo ovcí. Žije u příbuzných našeho klienta, pana Jiřího Tománka z Nečtin

 

Královský pudl – Azzanello křížek

Důvod vyřazení – temperament, nevhodný hlasový projev

Nový domov – Semily

Azzanello žije u rodičů naší bývalé kolegyně a za to, že získali takto krásného a milého psa, darovali naší organizaci světelný banner, který můžete vidět při každé návštěvě našeho areálu – děkujeme

křížek Azánek zemřel 22.1.2016 na akutní selhání ledvin.

 

V průběhu roku byli vráceni ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, do svých původních rodin tito psi:

Labradorský retriever:

Kasí, Ruby, Kodyska

 

2007

Golden retriever – Ada

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Pelhřimov

Ada se v roli společnice starší dámy cítí skvěle.

 

Golden retriever – Dolma

Důvod vyřazení – nevyhovující PRA CEA (vada na očním pozadí)

Nový domov – Dvůr Králové nad Labem

Dolmě jsme našli milující a početnou rodinu, kde Dolma je kamarádkou, ochranitelkou i parťačkou dětí své adoptivní rodiny

Tento mail jsme pobdrželi od rodiny Dolmy:

Dobrý den, nevím, jestli si na nás ještě vzpomenete. Před třemi lety jsme si od Vás z Helppesu odvezli fenku Dolmu.
Všichni se máme dobře. Děti rostou, Dolma je stále stejně hravá a divoká. Své původní poslání částečně naplňuje, když spolu občas navštěvujeme kamaráda v domově pro lidi s roztroušenou sklerosou v Žirči( u Dvora Králové). Teď tam zrovna spolu s dětmi, vlastními i dalšími, natáčíme amatérsky pohádku. Dolma aportuje plyšovou kachnu panu králi.Ulovila ji v Labi.
Na obrázcích je při zimních radovánkách, při odpočinku v záhonech ( velmi oblíbené, hlavně svítí-li sluníčko) a nakonec při natáčení.
Mějte se hezky.
Zdraví všichni Kazmirowští

 

V průběhu roku byli vráceni ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, do svých původních rodin tito psi:

Labradorský retriever:

Kety, Tarra, Jack

Zlatý retriever:

Bony, Jessy, Mary, Joei, Emilka

Německý ovčák:

Mystique

 

2006

Golden retriever – Pfizer

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Malé Kyšice

Pfizer, zvaný v nové rodině Fazole, žije u rodičů své vychovatelky a naší místopředsedkyně Adélky Krausové

 

Golden retriever – Tonička

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Hořice

Tonička zůstala u své vychovatelky, veterinární sestřičky

 

Golden retriever – Wendy

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Opava

Wendy žije u rodičů svého vychovatele

 

Labrador retriever – Zoya

Důvod vyřazení – nevyhovující PRA CEA (vada na očním pozadí)

Nový domov – Praha

Zoya je v nové moc rodině spokojená, převážnou část roku bydlí s opatrovníky na chatě, kde má k dispozici nejen zahradu, ale i bazén. Svou pečovatelskou rodinu si velmi rychle “vycvičila” k obrazu svému a všichni ji moc dobře poslouchají :) )

 

Golden retriever – Sam

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Kožlany

Sam zůstal v rodině své vychovatelky, paní s postižením

 

Golden retriever – Sally

Důvod vyřazení – nevyhovující RTG

Nový domov – Kladno

 

Labrador retriever – Sába

Důvod vyřazení – temperament

Nový domov – USA

Vycvičen pro vyhledávání omamných látek (drog) a podle zpráv, které máme, se Sába stal úspěšným policejním psem

 

V průběhu roku byli vráceni ve zkušební době, z důvodu, že neprošli zdravotními či povahovými testy, do svých původních rodin tito psi:

Labradorský retriever:

Bob, Iris, Dan, Hazel

Zlatý retriever:

Niky