Přispějte pomocí dms

Zasláním sms ve tvaru DMS HELPPES na číslo 87 777 přispějete naší organizaci na výcvik psů pro postižené klienty. Cena DMS je 30 Kč, Helppes dostane 28,50 Kč.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak nám můžete pomoct?

Pomůžete nám pomáhat? Chcete se stát mamkou, taťkou, kamarádem asistenčního psa?

CHCI VĚDĚT VÍCE

Jak získat psího pomocníka?

Rozhodli jste se pro pořízení asistenčního, vodícího, signálního či terapeutického psa? Jak na to? První krok musíte udělat Vy, abychom se o Vašem přání dozvěděli.

CHCI VĚDĚT VÍCE

Dobrovolníci

Během roku 2010 jsme rozšířili skupinu dobrovolných spolupracovníků z rodinných příslušníků a přátel zaměstnanců Helppes, o zájemce z řad veřejnosti. Skupina našich aktivních dobrovolných spolupracovníků čítá okolo 30 členů.

Dobrovolná spolupráce spočívá hlavně v pomoci s organizací našich největších akcí, které pořádáme – Mistrovství České republiky ve výkonu asistenčních psů a Mistrovství České republiky ve výkonu vodících psů, Super den – slavnostní promoce psích studentů daného ročníku a Mikulášská pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky.

Při akcích se jedná o: pomoc při soutěžích; pomoc s prodejem reklamních předmětů; pomoc klientům, kteří dorazí bez doprovodu; doprovodný program pro děti a další specifické úkoly pro jednotlivé akce.

 

Jak se můžete stát dobrovolným spolupracovníkem ???

1. Napište e-mail na adresu dobrovolnici@helppes.cz), že máte zájem stát se naším dobrovolným spolupracovníkem + v příloze pošlete Váš životopis a důvod, proč jste se rozhodli pro pomoc právě v naší neziskovce.

2. Domluvíme si osobní setkání, kde s Vámi vyplníme osobní dotazník, probereme podrobnosti pomoci na jednotlivých akcích, proškolíme Vás v BOZP a v případě Vašeho zájmu s Vámi uzavřeme smlouvu o dobrovolné spolupráci.

 

Podmínky dobrovolné spolupráce:

1. Dosažení věku 18 let. Mladší 18ti let (min však 16 let) pouze s písemným souhlasem rodičů a v jejich doprovodu..

2. Komunikovat s koordinátorkou dobrovolných spolupracovníků (aktivně reagovat na maily).

3. Pokud se změní možnost účasti / neúčasti na akci, dávat včas vědět tuto změnu – e-mailem, 2 dny a méně už pouze SMS

na číslo 739 077 641.

4. Povinná účast na každoročním lednovém „Meetingu“.

5. Povinná účast alespoň na 2 akcích za rok.

 

Aktivní dobrovolníci v roce 2016:

Marina K. – spolupráce od 2002

 Marina Krettova

Marina, sestřenice naší Natálky, s námi spolupracuje od samého počátku. Nevynechá jedinou akci a pomůže naprosto s čímkoli. Většinou ji na akcích najdete v kantýně, kde se stará o nás všechny.

 

Ladislav K. – spolupráce od 2003

 LadaKrisfalusij

Láďa je naším dvorním elektrikářem, který neváhá zaskočit i v neděli večer, když máme jakýkoli problém. Stejně jako Marina nechybí na žádné akci. Dlouhou dobu byl jediným dobrovolníkem – chlapem v naší skupině.

 

Jan Š. - spolupráce od ….. to už je hooodně dlouho ;)

Jan Šimeček

Honza je naším “DVORNÍM FOTOGRAFEM”. Za ta léta spolupráce nevynechal žádnou naši velkou akci. Jeho fotky všichni dobře znáte z naší galerie. Pro připomenutí vyprávění Zuzany Daušové a alespoň poslední čtyři ročníky našich TOP akcí – Mistrovství 2011, Super den 2011, Mistrovství 2012, Super den 2012, Super den 2013 – 1. díl, 2. díl, Super den 2014 – 1. díl, 2. díl, okamžiky a Mikulášská 2014

 

Martin S. – spolupráce od 2009

 Martin Skalický

Martin k nám do Helppesu docházel se svým labradorem Dredem na kurzy „Společenské výchovy psů“ už v roce 2004. Stal se naším pravidelným dárcem a postupně jsme si ho „adoptovali“ jako fotografa na Helppsích akcích.

 

Terezka S. – spolupráce od 2009

 Tereza  Skalická

Terezka, stejně jako její taťka – Martin, chodila s Dredem na kurzy „Společenské výchovy psů“. Její spolupráce s Helppesákama začala na Super dni, kdy se původně přišla s taťkou „jen“ podívat. Zrovna nám, bohužel, chyběl vhodný adept na Helppes-Plyšáka a Terezka se této role bez váhání ujala :)

 

Markéta P. – spolupráce od roku 2010

Markéta Pazíková

„S Helppesem jsem se seznámila v roce 2007 a to díky kurzu „Společenské výchovy psů“, kterého jsem se zúčastňovala s naším veselým štěnětem (mixem všeho druhu). Činnost Helppesu se mi natolik zalíbila, že jsem se v roce 2010 přihlásila jako dobrovolník. Jsem moc ráda, že jsem se s Helppesem potkala a tím pádem potkala prima lidi a hlavně taky psí pomocníky. Všichni dohromady dělají skvělou věc a to je pomoc ostatním.“

 

Jaroslava S. – spolupráce od 2010

 

Petr B. a Fotografické studio Lupefoto – spolupráce od 2011

http://www.lupefoto.cz

Petr Bartoš - Lupefoto

 

První akce, na které s námi fotograf Petr spolupracoval, byla Mistrovství ČR ve výkonech psích pomocníků 2011. Petr to pojal naprosto originálně a na svých fotografiích zachytil atmosféru a pocity mezi lidmi. Ta je tam samozřejmě vždy, ale ne vždy se ji podaří zachytit. Petrovi se to podařilo dokonale a jeho černobílé fotografie jsou pro nás velmi cennou dokumentací akce.

Na jeho senzační fota z našich akcí se můžete podívat zde:

Mistrovství 2011

Super den 2012

Mistrovství 2013

 

Mirek K. – spolupráce od 2011

 Mirek Konvalina

Mireček je dobrým kamarádem naší Katky a Jarouška. Potkali jsme se s ním na akci ve Kbelích, zaujali jsme ho a tak se k nám „prostě“ přidal. Jelikož je výborný řečník a moc sympatická osoba, ujal se u nás moderátora akcí a jde mu to bezvadně :)

 

Alena S. - spolupráce od 2013

Alena Svobodová

Alča je velký milovník psů. Jednoho zlaťáka má doma.

Alča: “Vím, jak moc může pes člověku změnit život, a to je jeden z důvodů, proč je mi poslaní Helppsa blízké. Navíc si myslím, že by člověk měl pomáhat pokud může.”

 

Pavla B. – spolupráce od 2014

Pavla Bílková

“Spolupráce s Helppsem mě moc baví a jsem ráda, že jsem součástí a můžu pomoci, když je potřeba.”

 

Veronika R. – spolupráce od 2014

Veru Růžičková

 Můj bráška Martin trpí autismem a má díky Helppesu asistenční goldenku Enie :-)

Mám ráda literaturu, hudbu, fotografování, cestování,turistiku a samozřejmě zvířata. Zejména psy :-)
 
“Vždycky jsem chtěla pomáhat druhým a proto jsem se stala dobrovolnicí Helppes, protože jejich poslání má smysl s jsou zde super lidičky :-)

 

Miroslava Š. – spolupráce od 2014

Mirka Švarcová

Před rokem jsem zhlédla výzvu na facebooku, že organizace hledá dobrovolné spolupracovníky. Zkusila jsem kontaktovat Veroniku, obratem se mi ozvala, slovo dalo slovo a jsem tu mezi vámi všemi, co mají dobré srdce :) A protože těch není nikdy dost, jsem ráda, že mohu i já jedním přispět..

Děkuji za přijetí do týmu! :)

 

Lenka D. – spolupráce od 2014

Lenka Dvořáková

 

“S organizací Helppes jsem se poprvé setkala v roce 2013, od té doby si jí nesmírně vážím. Chtěla jsem pomoci a být alespoň malým střípkem tohoto skvělého týmu. A to jsem v dalším roce uskutečnila :-) .”

 

Mgr. Petra H. – spolupráce od 2014

 Petra H. - new

Dobrovolnické činnosti se věnuji již delší dobu a konkrétně s Helppsem jsem se seznámila, když jsem se přestěhovala jen pár metrů od jeho sídla na Motole. Od té doby je Helppes moje srdeční záležitost a moc si vážím celého profi týmu za to, co dělá a s jakým nadšením. Ke zvířatům mám sama od mala velmi pozitivní vztah, taky se jich u nás doma postupně několik vystřídalo. V současnosti mi společnost dělá boxerka Andělka (alias Melody Dark Ginjan, narozena 2014). Kromě Andi patří mezi moje záliby cestování a fotografování.
 
 
Klára J. - spolupráce od 2014
 
Jeníková
 
“Dobrovolnicí jsem se stala, protože jako studentka fyzioterapie a velká milovnice psů vím, jak velkým přínosem jsou tito psy pro potřebné. Obdivuji společnost Helppes pro jejich úspěchy a chci je podpořit v jejich práci. V budoucnu bych se sama ráda věnovala canisterapii.”
 
 
Josef K. - spolupráce od 2016
 
Pepa Kopecký
 
 
“Helppesáci dělají práci, která má obrovský smysl a je skvělé být součástí takového týmu.”
 
 
Ing. Ivana H. - spolupráce od 2016
 
Ivana Hagarova
 
Uz zopar rokov sa venujem charitativnym a dobrovolnickym aktivitam, avsak Helppes ma oslovil pre svoju vynimocnost s unikatnym poslanim. Byt sucastou ich skveleho timu je pre mna velka pocta!
 
 
Mgr. Kateřina H. - spolupráce od 2016
 
Hašková
 
 
Už několikrát jsem přemýšlela nad dobrovolnickou činností, ale nikdy jsem neudělala první krok. Vše změnil Superden, který pořádala nezisková organizace Helppes. Dokud můžu pomáhat, tak budu pomáhat s Helppes týmem :)

A ještě citát na závěr :
,,Není snad zvířete, které bychom znali lépe než psa, které bychom více milovali a kterému bychom více důvěřovali …Léčebné účinky života se psem nejsou objevem moderní psychologie, lidé je znají již tisíce let.” Dr. Nicholas J. Saunders

 
 
Milena K. - spolupráce od 2016
 
Kováčová
 
 
Do Helppesu mě přivedla Verča, se kterou jsme společně pracovaly ve stejné firmě. Psům se věnuji celý život. Helppes je pro mě způsob, jak spojit příjemné s užitečným.
 
Alexandra S. - spolupráce od 2017
 
Linda Ž.  - spolupráce od 2017
 
Linda Žbirková
 
Helpesu pomáhá již dlouho můj táta a já jsem už dlouho toužila také připojit. Psa máme doma odjakživa a pomáhat lidem a hlavně dětem mně naplňuje. Vystudovala jsem pedagogiku a myslím, že některé znalosti mohu uplatnit i v této mojí pomoci právě Helppesu a předat tak lásku, praxi samozřejmě i zkušenosti a to je k nezaplacení.
 
 
Pavel V.  - spolupráce od 2017
 
Pavel Vondraš
 
Pavel je fotograf na volné noze, který nejen nám nabízí fotografování interiérů, exteriérů, portrétů, fotky z akcí – festivaly, koncerty, svatby a další akce. Fotky nejen nafotí, ale také upraví :)
Na jeho senzační fota z našich akcí se můžete podívat zde:
Den pro Helppsí pomocníky
 
 
Jindra N. – spolupráce od 2017
 
Jindra Nebovidská

“Když jsem byla malá, tak jsem měla psa. Když jsem dospěla, tak jsem měla postiženou dceru. Proto vím jak je to moc těžké a každá pomocná ruka se hodí. Psí oči se nikdy neokoukají. Pokud člověk má a může, tak má dávat.”

 

Spolupráci ukončili: 

Petra B., Erika B., Katka B., Vlaďka B., Michaela C., Jana Č., Hanka Č., Lenka Č., Petra D., Jana D., Hana F., Michaela F., Dalibor H., Kateřina H., Martin H., Vendula H., Martina H., Michaela J., Markéta J., Eliška J., Agáta J., Michal K., Marta K., Barbora K., Iva K., Silvie L., Ladislava L., Linda L., Barbora M.,Tatiana M., Tomáš M., Eliška N., Daniela N., Kristýna N., Andrea O., Jana O., Martina O., Ivana P., Michaela P., Naděžda P., Lucie P., Gabriela P., Eva P., Jakub R., Kamila R., Anna R., Lucie S., Marie S., Janka S., Barbora S., Tereza S., Eva Š., Pavel Š., Zdeňka Š., Slavomír T., Dominika T., Linda V., Martina V., Míla W., Pavla W..

Všem jim moc a moc děkujeme za pomoc na akcích. I když s námi z různých důvodů ukončili spolupráci, během aktivního období pro nás byla jejich pomoc významná :)